Pielęgnacja

Piękno wymaga troski


Przy odpowiedniej pielęgnacji buty szyte metodą ramową będą służyły swojemu właścicielowi przez długie lata. Aby zachować ich piękno jak najdłużej warto stosować się do poniższych zasad:

1. Obuwie należy zawsze zakładać i zdejmować rozsznurowane/z rozpiętymi klamrami, stosując przy tym łyżkę do butów. 

2. Zalecaną praktyką jest unikanie noszenia jednej pary butów przez dwa kolejne dni z rzędu. Dzięki temu pozwalamy skórze odpocząć. Wbrew powszechnej opinii im bardziej wysokogatunkowa skóra, tym bardziej jest wrażliwa na niewłaściwe użytkowanie.

3. Regularne czyszczenie, pastowanie i polerowanie obuwia sprawi, że będzie się ono nie tylko odpowiednio prezentować, ale przede wszystkim zachowa swoje piękno na dłużej. Zabrudzenia powinno się usuwać delikatnie wilgotną szmatką lub gąbką. Dopiero wyczyszczone i wysuszone buty możemy potraktować odpowiednimi preparatami do pielęgnacji. Preparaty należy nakładać miękką tkaniną lub szczotką z naturalnym włosiem.

4. Do pielęgnacji butów zalecamy stosowanie past lub kremów na bazie naturalnych wosków, które jednocześnie odżywiają skórę i pomagają zachować jej elastyczność. By utrzymać intensywność koloru skóry warto wybierać pasty barwiące w odcieniu dopasowanym do obuwia. W przypadku butów z kontrastowymi szwami powinno się stosować kremy bezbarwne. Rekomendowana przez nas marka środków oraz akcesoriów do pielęgnacji to Saphire Madaille D'or znana z najwyższej jakości impregnatów do wyrobów skórzanych. 

5. Aby przedłużyć życie skórzanych podeszew, warto stosować ochronny olej przeznaczony do skór garbowanych roślinnie.

6. Buty najlepiej przechowywać z włożonymi prawidłami, które pozwolą zachować formę obuwia, w załączonym do opakowania materiałowym woreczku. Warto posiadać w szafie chociaż jedną parę cedrowych prawideł, których użyjemy przez pierwsze 24 godziny po zdjęciu butów. Drewno cedrowe wchłania wilgoć, a dzięki zawartym w sobie naturalnym olejkom eterycznym, pozostawia jednocześnie wyjątkowy, charakterystyczny przyjemny zapach.